EURO 2016 inaczej

Wszyscy fascynują się Euro 2016 – nie dziwie się. Wszyscy fascynują się trenerem Nawałką – też się nie dziwię. Ale wyobraźmy sobie, że to nie Nawałka, lecz politycy zajmują miejsce selekcjonera polskiej reprezentacji. W końcu u nas wszystko jest polityczne.

Zamiast mówienia o taktyce, analizie gry przeciwnika, treningach, ustawieniach zawodników i tym podobnych nic nie znaczących szczegółach technicznych,  wyobrażam sobie pełne treści i głębi wypowiedzi mniej więcej takie:

PIS – Należy sobie zadać pytanie: Dlaczego wszyscy grają przeciwko nam? Dlaczego nikt nie docenia wkładu naszych kibiców?  Mimo wszystko pojedziemy…  ale pod warunkiem, że UEFA przyjmie nasze warunki. Inaczej nie pojedziemy! Dopiero wszystkim będzie głupio. Zmiany w drużynie? Jasne. Opcja zero. Zwłaszcza lewy róg zmienimy za każdym razem na prawy róg. Prawy i sprawiedliwy – nie zapomnijmy dodać. To będzie dobra zmiana. Damy radę!

PO – Taktyka? Jaka taktyka? Powinniśmy cieszyć się, że jesteśmy na EURO. Nie wygrywać absolutnie! Mogliby o nas źle pomyśleć. Pamiętajmy, że jak będziemy mili, inne drużyny to docenią i strzelą sobie samobóje. A przynajmniej wymienią się koszulkami.  Zresztą EURO to turniej przyjaciół – wszyscy gramy do tej samej bramki i nie należy odłączać się od głównego nurtu… choćby to była nasza bramka. Najważniejsze co o nas pomyślą, nie kto ile goli strzeli. I skończmy mówienie o drużynach narodowych! To nacjonalizm! Euro to partnerstwo! Najlepiej związek partnerski.

PSL – Jaki skład drużyny? Hm, coś się wymyśli… W każdym razie stanowiska działaczy sportowych obsadzone jak nie przymierzając Agencja Rolna Skarbu Państwa. Że rodzinami? No i co z tego? Rodzina to podstawowa komórka społeczna. Wspierając rodziny wspieramy społeczeństwo. A wspierając swoje rodziny wspieramy swoje społeczeństwo. Zawodnicy? No… jak zostanie miejsce w samolocie, to też jakiegoś weźmiemy na Euro.

Kukiz … 2016 – Nasza taktyka gry to brak taktyki! Rozumiesz… bierzesz i grasz. Jak kibice zaśpiewają tak grasz. Ktoś od jednej trybuny, ktoś od drugiej i jakoś będzie. W braku planu nasza siła. My już wiemy jak mamy grać, bo zbytnio nie zastanawiamy się nad tym. Na wszelki wypadek w drużynie są specjaliści od wszystkich dyscyplin. Od piłki nożnej po szachy.

Nowoczesna – Euro? Oczywiście! Od stuleci gramy w Euro! Od dziecka graliśmy w Euro już na podwórkach. To nasza tradycyjna gra i nie pozwolimy PIS-owi jej zniszczyć!

I co panie trenerze? Nie głupio panu?

Pozostają jeszcze partie znajdujące się poza parlamentem. Czekam na propozycje.

 

3 thoughts on “EURO 2016 inaczej

 1. Zdzisiek

  Polska Partia Przyjaciół Piwa:
  Najwazniejsze, ze kibice moga razem napic sie piwa, dobrze ze jego picie propaguje sie takze poprzez sport. Piłkarze i trener mogliby zreszta reklamowac piwo zamiast np. telefonów. Reklamy bardziej zabawne, a i produkt bardziej potrzebny człowiekowi, czyli wiecej sztuki dla sztuki, a mniej ordynarnego wmawiania. Prawdziwa husaria piła piwo, czas na powrót do korzeni!

  Odpowiedz
  1. Ted

   A co jeśli za miarę głupoty przyjmiemy brak dystansu do siebie i Ojczyzny, o której teraz jak o zmarłym czyli dobrze albo wcale ?
   Niech się Polak tak ironią i humorem autora nie frasuje wszak niewinni nie mają się czego bać 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *