TAJNA BROŃ PLATFORMY

Tajna broń właściwie jest jawna… No i teoretycznie wycelowana w Platformę. Praktycznie strzela na odwrót. Coś jakby pistolet przystawiony do głowy wypalał przez  kurek zamiast lufę.

Broń od lat jest skuteczna i z wielką determinacją odwraca spadające po kolejnych aferach sondaże PO. Broń nazywa się Jarosław Kaczyński…

Teza, że PIS tak naprawdę nie chce wygrać wyborów, bo pozycja największej partii opozycyjnej daje spore profity, a nie jest związana z odpowiedzialnością pachniała mi zawsze teorią spiskową. Ostatnio zacząłem się zastanawiać…

Arogancja władzy, ilość złodziejskich afer już kilkakrotnie doprowadzały Platformę na skraj przepaści. Wyborcy patrząc na skalę i częstotliwość szwindli, na bronienie za wszelką cenę złapanych na tych szwindlach kolesi już kilka razy trzymali w ręce czerwoną kartkę.

 Ale wtedy na ratunek śpieszył Prezes PIS. I mówił. Mówił w taki sposób, że część potencjalnych wyborców obrażała się (ludzie bardzo łatwo się obrażają), część dochodziła do wniosku, że mniej straszny przewidywalny złodziej niż obciachowy furiat. “Obciach” – to pojęcie, które ludzi przeraża najbardziej. Wolą być identyfikowani z ładnie podretuszowanym Alem Capone niż z formacją za którą co chwilę trzeba się wstydzić. Choćby ów Al Capone miał okraść ich własne mieszkanie.

Prezes wiele razy ujawniał swoje polityczno-samobójcze skłonności. Na przykład po nieznacznie przegranych wyborach prezydenckich.  Taktyka, która wyciągnęła go z dna do pierwszej ligi i o mało nie zrobiła prezydentem (mało mówił, zachowywał się kulturalnie, nie mylił studia TV z wiecem) została nagle przez niego odrzucona razem z osobami za nią odpowiedzialnymi. A poparcie zaczęło się zmniejszać…

Po każdej aferze, gdy PIS wyrastał na przyszłego zwycięzcę, Prezes a to kogoś obraził, a to wyskoczył z tekstem “wiem ale nie powiem”. A to nie podał ręki. A to podał, ale potem jego przyboczny tłumaczył że nie do końca podał i że to nic nie znaczy… No, przyboczny po  madryckiej aferce (wszak mimo wszystko to „aferka, nie „afera”, jakich po drugiej stronie bez liku)  już  nie jest przybocznym. Nawet wyleciał z partii (tym różni się ta partia od tamtej), jednak co przysporzył przed odejściem głosów Platformie, to jego.

Zresztą nie on jeden, bo specjalistów od “tajnego” ratowania PO jest w PIS oprócz samego Prezesa wielu. Także wśród “pisowskich” dziennikarzy. Jutro 11 listopada. Zapewne wśród uczestników Marszu Niepodległości znów znajdą się “dymiący” kibole. Im ich więcej tym “lepiej” tuż przed wyborami. Lepiej dla PO – nie dla Polski. Wiodące media z pewnością zrównają jak zwykle cały marsz z owymi bandytami, których wśród uczestników marszu jest garstka. Manipulację wiodących mediów wzmocni jeden czy drugi “pisowski” dziennikarz broniąc bandziorów i nazywając ich “patriotami”. W TVN będą to pokazywać na przemian z kolejnymi gafami Prezesa i jego przybocznych.

A potem wybory… Walkower? Samobójstwo? Trudno powiedzieć – na pewno żenada… No i żal, że partia rządząca, która w swoim zachowaniu przypomina bardziej zorganizowaną grupę przestępczą niz ugrupowanie polityczne, nadal nie dostanie czerwonej kartki…

7 myśli w temacie “TAJNA BROŃ PLATFORMY

 1. ~tapanux

  Dlatego bardzo nie ucieszyła nominacja Andrzeja Dudy na kandydata na prezydenta. Komorowskiemu trudniej będzie walczyć z AD niż Prezesem.

  Odpowiedz
 2. ~Hm.hmmm...

  …a teraz / tzw. zbawca / wystrzelił – na swój fantasmagoryjny sposób – RAKIETĘ >>>>>> o nazwie > > > > Andrzej DUDA
  która ma zniszczyć wszystko to, co nie się z p.. matolstwem nie identyfikuje…

  Odpowiedz
 3. ~pomoc

  Witam piszę tu bo nie wiem do kogo się udać. Jestem matką dwójki dzieci do tej pory pracowałam na cały etat teraz aby mnie nie zatrudniać bo byłaby to trzecia umowa przeszłam na umowę zlecenie niestety mam na koncie komornika przez mojego byłego męża który narobił długów i uciekł za granicę. Komornik poszedł mi na rękę i część wypłaty mi zostawia jest to 350zł. Utrzymujemy się tylko z pensji męża w kwocie 1280zł. Mam dwoje synów jeden w wieku 9lat drugi w wieku 3lata. Chciałabym prosić państwa o pomoc. Nie jestem w stanie gotować normalnych posiłków bo wszystkiego nam brak po zapłaceniu rachunków niewiele zostaje nie mam też jak wyprawić dzieciom świąt nie chce wiele prosiłabym o jakieś paczki żywieniowe abym mogła przygotować święta, obiad. Może ubraniowe bo i tego nam brakuje. Nie potrafię pomyśleć jaki to będzie zawód dla moich dzieci kiedy nie będzie świąt. Już i tak muszę patrzeć jak im źle kiedy odmawiam wielu rzeczy które mają rówieśnicy. Jeśli znajdzie się ktoś kto mógłby pomóc proszę o maila na adres potrzebnapomoc@op.pl chętnie porozmawiam opowiem o sobie i mojej rodzinie i pokażę nawet dokumenty o zajęciu komorniczym wykaz z konta jaka kwota wypłaty mi wpływa. Nie wiem co napisać aby znalazł się ktoś kto pomoże naszej rodzinie choć w małym stopniu. Może znalazłoby się trochę osób które mają więcej i mogą się podzielić. Bardzo proszę otwórzcie swoje serca i pomóżcie naszej rodzinie.

  Odpowiedz
 4. Pingback: TAJNA BROŃ PIS | Nie tylko Afryka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *