JESTEM EUROPEJCZYKIEM… I JEST MI WSTYD

Jeśli kiedyś będę miał wnuki i zapytają czy kiedykolwiek wstydziłem się za Europę powiem im tak:

Dawno temu, kiedy politycy całego kontynentu wypluwali codziennie miliony frazesów o demokracji, moralności, odpowiedzialności, pokoju czy solidarności pewien naród w swojej naiwności uwierzył im. Zrobił pod flagami Unii Europejskiej rewolucję. Pierwszy raz w historii pod tymi flagami od kul snajperów ginęli ludzie. Tracili życie za ideały, o których inni mówili siedząc w fotelach i robiąc interesy z bandytami odpowiedzialnymi za strzelanie.

Bandyci wstali z foteli i najechali na domy tych, którzy nie chcieli żyć pod ich władzą. Najechani oglądali się  z coraz większym niedowierzaniem na polityków robiących nadal interesy siedząc pod tą samą flagą, pod którą ci pierwsi ginęli.

Czy nie przesadzam z tym wstydem? Chyba nie. Po raz pierwszy robi mi się niedobrze, kiedy słyszę Bruksela, Berlin, Paryż… Odczuwam wstręt kiedy widzę ciebie szefowo najpotężniejszego państwa Unii, kiedy po raz setny „wyrażasz zaniepokojenie”, gdy twój wschodni przyjaciel strzela do ludzi oczekujących twojego wsparcia! Kiedy liczysz kolejne miliony zarobione na szemranych interesach nie dopuszczając do wiadomości, że interesy z mafią kończą się albo członkostwem w mafii, albo własną destrukcją! Beczenie owcy nigdy nie powstrzyma wilka! A ty beczysz na jego widok licząc, że naje się zanim dojdzie do ciebie! Beczysz razem ze stadem podobnych sobie baranów!

Takich jak ty – hipokryto z Pałacu Elizejskiego! Jakie pokłady podłości trzeba z siebie wydobyć, żeby na oczach całego świata opowiadać o tym jak to niedopuszczalna sytuacja by się zdarzyła „jeśli wejście rosyjskich wojsk na Ukrainę by się potwierdziło”? Mówisz „jeśli”, kiedy cały świat widzi regularną wojnę! To samo powiesz gdy rosyjskie bomby będą spadać na Kijów? Może na Rygę? Może Warszawę?  Czy jest jakieś świństwo, do którego nie jesteś zdolny? Czy to bardziej wynika z tchórzostwa czy braku zasad? Bo przecież nie wyłącznie z głupoty! Nie jesteś wszak takim idiotą jakiego z siebie robisz swoimi wypowiedziami! Jak po czymś takim radzisz sobie z patrzeniem w lustro?

Niedobrze się robi gdy się was widzi bando tchórzliwych miernot! Czy nie lepiej powiedzieć otwarcie – nie obchodzicie nas, gińcie sobie za ideały. My chowamy głowę w piasek. Bardziej obchodzą nas nasze interesy niż wasze nędzne poza unijne życie.

A ideały? A uczciwość wobec samego siebie? A myślenie perspektywiczne i uczenie się na błędach historii? Z myśleniem u was nie najlepiej. Z uczciwością jeszcze gorzej.  Wszak doszliście tak daleko bo umiecie kłamać bez mrugnięcia okiem. Bo umiecie zrobić interes z każdym bandytą nazywając to troską o pokój. Jak niegdyś w Monachium. Jak niedawno w Mińsku.

A że ludzie giną? Przecież jest przeludnienie. Ważne żeby giełda nie spadła…

 

POWIĄZANE WPISY:

http://pawelleski.blog.pl/2014/08/14/silni-zwarci-gotowi/

http://pawelleski.blog.pl/2014/04/28/ukrainska-wojna-o-konstytucje/

http://pawelleski.blog.pl/2014/04/02/ukraina-optymizm-miedzy-wierszami/

http://pawelleski.blog.pl/2014/03/11/ukraina-dopiero-poczatek/

 

 

8 myśli w temacie “JESTEM EUROPEJCZYKIEM… I JEST MI WSTYD

 1. ~Kalina

  „Niedobrze się robi gdy się was widzi bando tchórzliwych miernot! Czy nie lepiej powiedzieć otwarcie – nie obchodzicie nas, gińcie sobie za ideały. My chowamy głowę w piasek. Bardziej obchodzą nas nasze interesy niż wasze nędzne poza unijne życie.”

  Dokładnie tak. Ale to byłoby „niedyplomatycznie”. Dlatego kretyn z Palacu Elizejskiego i przekupka z Berlina trują dyrdymały, od których się robi człowiekowi słabo.

  Odpowiedz
 2. ~SL

  Złotousty niech lepiej napisze jak postawili pomnik dla Stefana Bandery i ogłosili go bohaterem narodowym z zabicue 200 tys. Polakow na wschodzie !!!!!

  Złotousty niech się zamknie, bo do jasnej cholery ja to zrobię !!!!!

  POLAK

  Odpowiedz
  1. ~Kalina

   Czlowieku ciemny…zrozumze wreszcie, ze tamtych ludzi nikt nie wskrzesi, ich mordercy nie zyja, Banderze stawiaja pomniki ci, co w wyborach zgarneli cale 2% glosow, natomiast na Ukrainę laduje sie Rosja, ktora realizuje program odbudowy Imperium. A to Imperium ma siegać do co najmniej Odry i Nysy oraz obejmować obszar od Morza Czarnego do Baltyku (wraz z poludniowo-wschodnim wybrzeżem tegoz Baltyku)!
   I przestan byc ruskim trollem, bo nastepnym razem przeczytasz inny tekst

   Odpowiedz
 3. ~Xam

  Kto odpowiada za sytuacje geopolityczną suwerennego państwa? Owo Suwerenne państwo.

  Ukraina dała się skolonizować przez ludność rosyjską, pozwoliła na szerzenie się jej wpływów na zasadniczo całą wschodnią część kraju.

  Czyja to wina?

  Czy Ukraina jest członkiem UE? Nie
  Czy rozpoczęła negocjacje akcesyjne? Nie
  Czy jest członkiem NATO? Nie
  Czy rozpoczęła negocjacje do członkostwa w NATO? Nie

  Więc dlaczego jakiekolwiek państwo europejskie ma za nich umierać?
  Jakie zobowiązania ma Polska, Niemcy, Francja czy W. Brytania wobec Ukrainy?

  Minęło ponad 20 lat od czasu jak Ukraina stała się państwem suwerennym, jeżeli przez ten czas nie umiała zabezpieczyć swojej pozycji to trudno – za błędy się płaci.
  Rzeczpospolita zniknęła na ponad 120 lat z map Europy i czy ktoś wzywał świat do walki z Rosją, Austrią i Prusami? Nie!

  Odpowiedz
  1. ~Kalina

   Za błędy Ukrainy zaplaci Polska i kraje baltyckie. Wojna Ukrainy z Rosja jest NASZĄ WOJNA. Czy to takie trudne do pojecia?

   Odpowiedz
 4. ~Hrabia

  Towarzysze czekiści stale obecni. W każdym Ukraińcu widzą banderowca z kosą, nożem, siekierą, piłą, rozrywającego na pół polskie dziecko. Wszystko idzie po linii propagandy Kremlowskiej, która rozgrywa kartę polsko – ukraińskich stosunków historycznych. Polska racjao jest nasz interes bezpośredni. SL albo jest pożytecznym idiotą nieświadomie pracującym dla Moskwy, albo etatowym czekistą z FSB. Kwestię historyczną związaną z Wołyniem trzeba będzie kiedyś rozwiązać między naszymi krajami. Ale bez pomocy Putina i jemu podobnych. Sami sobie damy radę. SL, jeśli tak przeszkadzają teksty „złotoustego” – jak się wyrażasz – po prostu nie otwieraj jego blogu i nie czytaj. A groźby, które tu wysuwasz, są już groźbami podpadające pod prawo karne

  Odpowiedz
 5. ~shining

  Europejscy politycy to żenada i kompromitacja! Nie widzą dalej własnego nosa, opowiadając bajeczki o „dyplomatycznej drodze” siedząc w wygodnych fotelach. Kalina – bardzo trafne podsumowanie Merkel i Hollanda!
  Wiele lat temu Europa patrzyła, jak Hitler najeżdża Polskę. Nie zrobili nic, chociaż wiązały ich sojusze. Wierzyli naiwnie, ze w ten sposób ocalą swoją skórę.
  ” Si vis pacem, para bellum” – „Chcesz pokoju, gotuj się do wojny”.
  Syta Europa jest łakomym kąskiem dla szakala-Putina, bo nie jest mentalnie przygotowana na ofiary, które trzeba ponieść by ocalić pokój. Europa krótkowzrocznie nie chce się wyrzec ani cząstki swego dobrobytu, niewykluczone, że będzie musiała oddać dużo więcej, może wszystko.
  Putin przejrzał ich dawno, robi z nimi co chce i pójdzie dalej, jeśli się nie opamiętają.
  Wojna na Ukrainie jest wojną Europy z barbarzyńską Rosją.
  Skompromitowanych dyplomatów próbujących dać Putinowi po łapkach należałoby wystrzelić w kosmos!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *